×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 378

پتو و پشم سنگ و پشم شیشه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پتو نسوز

پتوی سرامیکی: پتوی سرامیکی محصولی نسوز ، عایق و انعطاف پذیر است. ماده اولیه این محصول الیاف سرامیکی فله می باشد . لذا پس از تولید این الیاف در یک پروسه مداوم ، محصول پتو (Blanket) بدون استفاده از چسب یا هرگونه بایندر دیگری در ضخامت و دانسیته های مختلف تهیه میگردد ، استحکام این پتوهای از طریق ایجاد اتصالات مکانیکی داخلی (سوزنکاری) تأمین میشود ، که استحکام کششی حدود ۴۰ تا ۱۲۰ KPa بدست می آید .
ضخامت پتوها در محدوده ۵ الی ۶۰ میلیمتر بوده و دانسیته های آن از Kg/m³ ۶۴ الی Kg/m³ ۲۰۰ قابل تنظیم می باشد.

نمونه ای از کاربردهای پتو نسوز سرامیکی به صورت زیر می‌باشد:

آسترکاری سطوح داغ کوره های عملیات حرارتی
عایق پشتیبان کوره های گرمایش مجدد
درزبندی حرارتی پوشش های کوره های آنیلینگ

پوشش نازل های ریخته گری (جلوگیری از اکسیداسیون و شوک حرارتی)

آسترکاری کوره های ذوب

آسترکاری کوره های نگهدارنده

پوشش قالب های ریخته گری دقیق

درزبندی حرارتی میان قسمت های مختلف تجهیزات ریزش مذاب

فیلتر جداسازی اکسیدها و نیتریدها از مذاب های فلزی
فیلتر جداسازی باقی مانده سرباره از مذاب

دیگهای بخار و مراکز حرارتی

بعنوان پایه کاتالیست و قطعات فیلتر در تصفیه گازهای داغ

سرپوش عایق دما بالای دیگ های بخار

فیلتراسیون دما بالای گازها و مایعات

رآکتورها و کات کراکرها

عایق کاری اطراف مشعل ها

درزبندی حرارتی و اتصالات انبساطی

آسترکاری کوره های الواتوری و واگن های پخت

پشم سنگ

پشم سنگ یکی از محصولات عایق کاری است که در انگلیسی به آن Rockwool  گفته می شود. عایق ساختمان پشم سنگی یک عنصر اساسی در ساختمانهای تجاری و مسکونی مقاوم در برابر آتش است. پشم سنگ ، که به آن پشم معدنی نیز گفته می شود ، دارای قطعات قابل نصب آسان است ، مشابه فایبرگلاس. کاربردهای پشم معدنی شامل عایق حرارتی است (به عنوان عایق ساختاری و عایق لوله ، اگرچه به اندازه پشم عایق بندی شده با درجه حرارت بالا مقاوم در برابر آتش نیست) ، فیلتراسیون ، عایق صوتی و محیط رشد هیدروپونیک. یکی از انواع پشم سنگ ، نوع پتویی آن یا همان ایزوبلانکت است که نسبت به خود عایق پشم سنگ دارای انعطاف بیشتری است. می توان از ایزوبلانکت در مصارفی که به خم شدن و انعطاف نیاز دارد، استفاده نمود.

پشم سنگ ماده ای است که به عنوان عایق حرارتی در ساخت و ساز و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. این نوعی از پشمهای معدنی است که از سنگهای طبیعی مانند بازالت تولید می شود ، نوعی بسیار متداول از سنگ آتشفشانی است زیرا حضور آن در پوسته زمین بسیار فراوان است. عایق پشم سنگ یکی از رایج ترین کاربردها است. به عنوان یک سنگ طبیعی یک ماده پایدار محسوب می شود. همچنین می توان آن را بازیافت و به همین دلیل مجدداً در چرخه تولید استفاده کرد. مزیت دیگر پشم سنگ رفتار عالی آن در برابر آتش است. طبقه بندی A1 این امکان را به شما می دهد تا در صورت بروز آتش سوزی به راحتی الزامات مقررات ایمنی را رعایت کنید.

مزایای پشم سنگ

بطور کلی ساختمان هاییی که به خوبی با عایق پشم سنگ پتویی طراحی شده اند ، پشم سنگ پتویی در تابستان از گرمازدگی کم می کند و از پراکندگی گرما در زمستان جلوگیری می کند ، بنابراین یک درجه حرارت ثابت و راحت در فضای نشیمن یا محل کار حفظ می کند. به لطف ساختار فیبری بی اثر ، ماده ای است که باعث دفع آب می شود (خاصیتی که به آن اجازه می دهد خواص خود را بدون تغییر در طول زمان حفظ کند) ، تنفس ، غیرقابل نفوذ از حشرات ، جوندگان و مصون از ریشه زایی و تکثیر میکروارگانیسم های مضر است.

غیرقابل شکست بودن (کلاس یورو A1) و ذوب فقط در دمای بالاتر از 1000 درجه سانتیگراد ، ماده ای کاملاً ایمن است که از گرمای بیش از حد سایر عناصر (مجراها ، سیستم های فن آوری یا فتوولتائیک) مقاومت دارد و در صورت آتش سوزی می تواند از انتشار آن جلوگیری کند.عایق پشم سنگ باعث جلوگیری از شعله های آتش ، شامل تولید دود و جلوگیری از انتشار گازهای سمی می شود. عمر مفید پشم سنگ بسیار طولانی است ، زیرا با گذشت زمان تخریب نمی شود. می توان آن را با عمر مفید یک ساختمان ، حدود 50 سال مقایسه کرد.

رایج ترین کاربردهای پشم سنگ

پشم سنگ در ساختمان

عملکرد پشم سنگ در ساختمانها دو برابر است زیرا کاملاً به عنوان عایق حرارتی و عایق صوتی کار می کند. این ویژگی باعث می شود عایق ایده آل هم در نوسازی ساختمانها و هم در ساخت و سازهای جدید از آنجا که دو الزام نظارتی با یک ماده واحد حل شوند.

می توان از آن برای محفظه های عایق حرارتی در تماس با خارج مانند نما ، سقف یا کف و همچنین در دیوارهای مهمانی استفاده کرد. همچنین برای جداسازی محل های قابل سکونت در تماس با سایر افراد غیر قابل سکونت مانند گاراژها یا انبارها نیز مفید است. و حتی بین محل استفاده های مختلف برای جداسازی بیش از همه نویز از اتاق های تأسیسات یا محل فعالیت مناسب است. برای جداسازی محل در نظر گرفتن اتاق های پر سر و صدا در کد ساختمان فنی نیز کاربرد دارد. البته بین خانه ها برای جداسازی سر و صدای موجود در هوا و سر و صدای ضربه نیر قابل استفاده است.

پشم سنگ در صنعت

همچنین پشم سنگ ماده ای عایقی است که به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد ، خصوصاً برای عایق کاری مجاری ، کوره ها و اتاقهایی که در معرض دمای شدید قرار دارند. این عایق حرارتی کاربردهای بسیار فراوانی در صنعت دارد. این عایق ویژگی های حرارتی و صوتی بسیار خوبی را به همراه رفتار بهینه در برابر آتش و حرارت نشان می دهد. به همین دلیل یکی از متداول ترین راه حل ها در صنایع مختلف است.

پشم سنگ پتویی

پشم سنگ پتویی به انگلیسی Iso Blanket نامیده می شود و به عنوان یک عایق حرارتی استفاده می شود. ایزوبلانکت مطابق با استاندارد ASTM C592  تولید می گردد. از خصوصیات بارز عایق پشم سنگ پتویی تحمل دمای حرارتی بالای آن است که تا دمای 750 درجه سانتی گراد می باشد. یک عایق از نوع پشم معدنی است که در برابر دما مقاومت می کند و با مش سیم یک محصول عایق محکم است.

عایق های پشم سنگ پتویی به صورت یک طرف توری و دو طرف توری گالوانیزه با روکش هایی از جنس کاغذ کرافت، فویل آلومینیوم و پارچه نسوز قابل تولید می باشد. ایزو بلانکت به دلیل استفاده از متریال های با کیفیت می تواند دمای زیادی را در خود نگه دارد و از برون دهی دما جلوگیری کند. این عایق یک پتوی انعطاف پذیر است که برای مصارف عایق عمومی طراحی شده است و به منظور تهیه سهولت در نصب در بزرگ و به صورت تاشو یا رول تهیه می شود.

عایق های ایزو بلانکت در انواع دانسیته ها و ضخامت های مختلف برای مصارف گوناگون تولید می گردد. عایق های ایزوبلانکت برای مصارف مختلف از دانسیته های 80 تا 150 کیلوگرم بر متر مکعب و ضخامت های 30 تا 100 میلی متر موجود می باشد که بسته به نیاز خود می توانید آن ها را تهیه نمایید. این محصول اغلب برای مکان هایی به کار برده می شود که دارای سطوح صاف و یا منحنی های بزرگ است و دلیل تحمل حرارت های بالا تا حدود 750 درجه سانتی گراد به کار برده می شود.

مصارف استفاده

 • لوله های قطور
 • کوره هایی که حداکثر تا 750 درجه سانتی گراد تولید حرارت می کنند
 • اگزوز های صنعتی
 • دودکش های کارخانه ها
 • دیگ های بخار
 • و غیره

 

خواندن 184 دفعه
آخرین ویرایش در 16 خرداد 1400

Consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. quis nostrud exercitation. ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate. velit esse cillum dolore

وبگاه: joomshaper.com پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

محصولات فدک.

 • نخ های نسوز و الیاف فایبرگلاس و ...;
 • انواع عایق حرارتی و برودتی صنعتی
 • ورق و واشرهای نسوز صنعتی
 • میلگرد و لوله های صنعتی
 • پارچه و نوارهای نسوز
 • لاستیک و فوم های صنعتی

محصولات فدک

 

گالری