×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 378
گرافیت نسوز 27 مرداد 1393

نخ نسوز گرافیت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پکینگ نسوز آب بندی گرافیت که عده ای آن را به عنوان نخ نسوز گرافیت خالص می شناسند ، از مرغوب ترین الیاف نسوز گرافیت خالص ساخته شده است . این پکینگ آب بندی نسوز در برابر حرارت مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد ، تا آنجایی که متخصصان دمای تحمل شده توسط آن را تا 860 درجه سانتیگراد اعلام کرده اند ؛ اما دمای ایمن آن را برای محیط کار 550 درجه سانتیگراد تعیین کرده اند . این پکینگ ثبات خود را در دمای منفی 200 درجه هم به خوبی حفظ می کند . این محصول به دلیل استفاده از الیاف گرافیت خالص منبسط ، بسیار انعطاف پذیر است . این پکینگ جهت آب بندی در محیط های روغن داغ ، آب داغ ، بخار آب با درجه حرارت و فشار بالا ، سیالات مخصوصاً گاز هیدروزن مورد استفاده قرار می گیرد . البته نباید فراموش کرد که این پکینگ نسوز آب بندی در شفت هایی تا 20 دور در ثانیه هم به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد . این محصول در دو نوع سیم دار و بدون سیم به شما مشتریان محترم عرضه می شود . نوع سیم دار آن با سیم اینکنل و سیم استنلس استیل مستحکم شده که باعث بالا رفتن توان این محصول در مقابل فشارهای وارده می گردد .

از موارد استفاده این پکینگ نسوز آب بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مناسب برای استفاده به عنوان درزگیری پمپ در بسیاری از صنایع از جمله کارخانه های تولید مواد شیمیائی ، گاز ، پتروشیمی ، نیروگاه ها و پالایشگاه ها

کاربردی در در دستگاه های مولد برق ، تجهیزات نفتی ، صنایع دارویی  ، صنایع شیمیایی و غیره

لازم به ذکر است که پکینگ گرافیت خالص به دو صورت سیم دار و بدون سیم در مقاطع چهارگوش و در ابعاد استاندارد است

بررسی پکینگ نسوز گرافیت خالص  توسط متخصصین نسوز صنعت پارس:

پکینگ های آب بندی جزو یکی از اجزای جدانشدنی از صنعت شده اند . نیاز به آب بندی مخازن بزرگ در صنعت پتروشیمی ، تاسیسات دریایی و حتی درزبندی تاسیسات هسته ای موجب شد تا تنوعی گسترده از پکینگ های نسوز آب بندی تولید شود . در این صفحه به بررسی پکینگ نسوز گرافیت خالص می پردازیم . این پکینگ با قابلیت های ویژه ای که دارد جزو یکی از پرفروش ترین محصولات در گروه پکینگ های آب بندی به حساب می آید .

ساختار پکینگ نسوز گرافیت خالص:

همان طور که از نام این محصول پیداست ، اصلی ترین متریال تشکیل دهنده ساختار این پکینگ ؛ گرافیت خالص می باشد . البته کمتر کسی می داند که در ساختار پکینگ گرافیت خالص از الیاف کربن استفاده شده است ؛ این الیاف سبب افزایش قدرت محصول و همچنین استحکام بی نظیر آن خواهد شد . برای ساختن پکینگ نسوز گرافیت خالص ، فرآیند و پروسه بسیار پیچیده ای لازم است چرا که گرافیت یکی از شکننده ترین مواد در دسته مواد دیرگداز به حساب می آید . به همین دلیل برای بافت این پکینگ از لایه های نوار گرافیت خالص با درصد خلوص 98 استفاده می شود . 2 درصد باقیمانده هم به الیاف کربن به کار رفته در برخی از این نوار ها تعلق دارد . ابتدا نوار های گرافیت خالص به صورت دسته های 10 تایی تهیه و آماده میشوند . ( 40 درصد از این نوار ها دارای الیاف کربن هستند . ) . الیته این پکینگ در دو نوع سیم دار و بدون سیم سیم تولید می شود . در نوع بدون سیم از این محصول ؛ نوار های گرافیت خالص پس از دسته بندی و گزینش راهی دستگاه های مخصوص بافت پکینگ های حساس می شوند و سپس جهت حفظ تراکم و همچنین کسب ثبات هرچه بیشتر در تمام ساختار خود ؛ این پکینگ به زیر دستگاه پرس رفته و بااعمال فشاری بسیار کم و اضافه کردن غبار گرافیت به صورت مقاطع 4*4 تا 25*25 میلیمتر شکل داده می شود . اما در نوع سیم دار از این پکینگ رشته هایی از سیم اینکنل استیل 316  یا 304 در لایه های نوار گرافیت خالص گذاشته می شود و تمامی فرآیند های بعدی ؛ همانند نوع بدون سیم گرافیت خالص اجرا خواهد شد . وجود سیم سبب تقویت استحکام این محصول خواهد شد . البته درباره نحوه شکل دهی مقطعی این محصول هم باید عرض کنیم که شکل مربعی که این پکینگ دارد ، سبب انعطاف بهتر و آب بندی کامل تر خواهد شد .

اصالت پکینگ نسوز گرافیت خالص:

گرافیت : گرافیت یکی از دگر شکل های کربن می باشد که یه صورت گسترده در صنایع استفاده می شود . ساختار اصلی گرافیت از قرار گرفتن 6 اتم کربن به وجود می آید . مهمترین ویژگی گرافیت ؛ لایه لایه بودن ساختار آن می باشد . لایه های گرافیت خالص به صورت موازی بر روی یکدیگر  قرار میگیرند به طوری که لایه های زیرین توسط غبار گرافیت به لایه های بالایی متصل می شوند این ویژگی سبب آب بندی کامل و همچنین استحکام در برابر حرارت های بالا می شود . از مهمترین ویژگی های گرافیت میتوان به : مقاومت حرارتی بالا ، ضد زنگ بودن ، مقاومت در برابر کشش ، ثبات د حفظ ساختار در محیط های شیمیایی ، مقاومت بازدارنده در برابر تابش اشعه های خطرناک ، اصطکاک کم و مقاومت در برابر فشار اشاره کرد . مهمترین کاربرد گرافیت در رآکتور های هسته ای می باشد .

الیاف کربن : الیاف کربن یکی از پرکاربرد ترین الیاف در صنعت است . از این الیاف به طور گسترده برای ساخت کامپوزیت ها و شیلد های حرارتی  مقلومتی استفاده می شود . الیاف کربن نسبت به دیگر الیاف نسوز دارای مقاومت کششی بسیار بالاتر و همچنین دارای ضریب انبساط بسیار بالاتری می باشد . از مهمترین ویژگی های الیاف کربن می توان به مقاومت در برابر اسید و باز های قوی ، مقاومت در برابر اشعه های فرابنفش و ایکس ، استحکام در برابر خستگی و . . . اشاره کرد . مهمترین کاربرد الیاف کربن در صنایع نظامی برای ساخت شیلد های مقاومتی می باشد .

ویژگی ها پکینگ نسوز گرافیت خالص:

تحمل حرارت : تحمل حرارت یکی از مهمترین ویژگی های پکینگ های آب بندی می باشد . میزان تحمل حرارتی که برای پکینگ گرافیت خالص در نظر گرفته اند حدود 550 درجه سانتیگراد می باشد . البته این پکینگ نسوز قادر به تحمل حرارت تا 780 درجه سانتیگراد ؛ نیز می باشد اما میزان تحمل دمای این پکینگ در شرایط ایمن 550 درجه سانتیگراد اندازه گیری شده است . پکینگ نسوز گرافیت خالص موفق به کسب استاندارد های ( API 589 )  و ( API 607 ) که به منظور تحمل حرارت بررسی می شود شده است .  

تحمل فشار : میزان تحمل فشار این محصول در روتور ها 20 بار و در ولو ها و شیرآلات صنعتی تا 250 بار اندازه گیری شده است .

تراکم : میزان تراکم گرافیت و الیاف کربن موجود در این پکینگ آب بندی 1.3 تا 1.4 گرم بر سانیمتر مکعب اندازه گیری شده است . این میزان تراکم به انسجام ساختار محصول و همچنین تحمل فشار هرچه بیشتر آن کمک میکند .

کارکرد در محیط های شیمیایی : یکی از مهمترین ویژگی های پکینگ گرافیت خالص کارکرد در محیط های شیمیایی می باشد . این نخ آب بندی قادر به انجام تمامی وظایف خود در کلیه محیط های اسیدی و بازی می باشد . میزان رنج ( PH ) اندازه گیری شده در شرایط آزمایشگاهی نیز 0 تا 14 می باشد .

از دیگر ویژگی های مهم و کاربردی این پکینگ می توان به حدایت حرارت مناسب ، قابلیت ضد اکسید بودن ، مقاومت در برابر کشش ، قابلیت کارکرد در محیط های دارای اشعه های خطرناک ، عمر طولانی و حفظ ساختار در دمای – 200 درجه سانتیگراد اشاره کرد .

کاربرد  پکینگ نسوز گرافیت خالص :

آب بندی حرارتی  تمامی مخازن پتروشیمی ها ، نیروگاه ها و تاسیسات دریایی

آب بندی انواع ولو ها و پمپ های پر فشار در تمامی نیروگاه های گازی

درزبندی تمامی دریچه های جداسازی در راکتور های اتمی

درزبندی انواع مخازن آزمایشگاهی در محیط های شیمیایی

مورد استفاده در انواع دستگاه های مولد برق

کاربردی در انواع گشتاور های صنعتی

و . . .  

خواندن 193 دفعه
آخرین ویرایش در 12 بهمن 1398

Consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. quis nostrud exercitation. ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate. velit esse cillum dolore

وبگاه: joomshaper.com

درباره ما

شرکت تولیدی وبازرگانی پخش نسوز فدک با بیش از 20 سال سابقه در زمینه واردات و تولید انواع اقلام صنعتی امادگی دریافت سفارشات وتامین اقلام درخواستی می باشد.

شماره تماس: (021) 33940255 RC

فکس: (021) 33962560 RC

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

محصولات شرکت

  • پارچه نسوز
  • سرامیک نسوز
  • فیبر نسوز
  • نخ نسوز
  • سیلیکون نسوز
  • انواع عایق حرارتی و نسوز
  • گرافیت نسوز
  • ورق و واشر
  • میکا نسوز
  • تفلون نسوز